Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie – 23.04.2016 r. Nowa Dęba

W dniu 23.04.2016 r. rozegrane zostały w Nowej Dębie w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Kościuszki 101 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie. Zawodniczki i zawodnicy zmagania na badmintonowych kortach rozpoczęli o godzinie 10.00, a zakończyli po godzinie 18.00.

Na starcie zawodów stanęli najlepsi zawodnicy i zawodniczki z województw: małopolskiego i podkarpackiego. W sumie około 50 zawodniczek i zawodników z 15 klubów: MKS Spartakus Niepołomice, AZS AGH Kraków, MKS KSOS Kraków, UMKS Junis Szczucin, UKS Orliki Ropica Polska, UKS KSBad Kraków, UKS Orbitek Straszęcin, UKS Bad Volant Mielec, UKS Sokół Ropczyce, UKS Mix Team Tarnowiec, UMKS Dubiecko, UKS Start Widełka, UKS Aktywna Piątka Przemyśl, RKB Rzeszów, i MKS Stal Nowa Dęba.  Nasz klub reprezentował Olaf Warnecki który w grze pojedynczej uplasował się na piątym miejscu .

Jak co roku o tej porze w całej Polsce rozgrywane są te zawody, a 16 województw rywalizuje w 8 parach: podlaskie i lubelskie, mazowieckie i warmińsko – mazurskie, pomorskie i kujawsko – pomorskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie, lubuskie i dolnośląskie, opolskie i śląskie, łódzkie i świętokrzyskie oraz małopolskie i podkarpackie.

Zawody były o tyle prestiżowe, że do zdobycia była pula 55 pkt. w singlach: młodziczek i młodzików, w deblach młodziczek i młodzików oraz w grach mieszanych, które wliczane są do punktacji sportu dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu.

Nowa Dęba po raz pierwszy gościła tę imprezę u siebie i była to chwila historyczna dla nowodębskich badmintonistów. Warto nadmienić, że w ubiegłym roku taka rywalizacja pomiędzy Podkarpaciem i Małopolską toczyła się w Małopolsce w Niepołomicach i Podkarpacie wygrało tę rywalizację zdecydowanie 45:10.

Ostatecznie rywalizacja pomiędzy Małopolską i Podkarpaciem zakończyła się zdecydowanym sukcesem reprezentacji województwa podkarpackiego w stosunku 41 : 14.

Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, dostarczając widowni sporo emocji.